×
Wirtualna Polska

Suszenie prania zimą w domu może powodować pleśń. Moja babcia umiała temu zapobiec

Suszenie prania w domu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Wszystko przez wilgoć, która w wyniku tego powstaje. Dlatego mam dziś dla was 6 sposobów, które pomogą temu zapobiec. Ciekawi?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Nie wypełniaj całego bębna pralki

washing-machine

W czasie zimy lepiej nie wypełniać całego bębna pralki. Kiedy prania jest mniej, w czasie wirowania lepiej „wychodzi” z niego wilgoć. Śmiało można powiedzieć, że takie pranie jest już prawie suche.

#2 Wrzuć do prania piłkę tenisową

Kiedy to zrobisz, piłka w bębnie pralki zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci w fałdach tkanin. Jeśli nie masz pod ręką piłeczki tenisowej, zawsze możesz użyć do tego celu zwiniętych skarpetek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Nie rozwieszaj prania gęsto

Kiedy rozwieszasz pranie, staraj się zachować między tkaninami odstępy tak, aby powietrze mogło pomiędzy nimi swobodnie krążyć. Kiedy wywiesisz pranie, otwórz też na chwilę okna, nawet jeśli jest zimno. Ciepłe powietrze zadziała jak gąbka – pochłonie wilgoć, następnie „wyprowadzi” ją na zewnątrz.

#4 Na zewnątrz

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli jest zimno, to dopóki nie pada deszcz, zawsze lepiej jest suszyć pranie na zewnątrz. Wiatr doskonale osusza pranie, które dzięki niemu pachnie świeżością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Nie na grzejniku

22.365: socks

To kuszące i szybkie rozwiązanie, ale czy dobre? Wilgotność powietrza wokół kaloryfera bardzo szybko rośnie. Niestety, wilgoć gromadzi się wówczas we wszystkich szczelinach i nawet najmniejszych pęknięciach.

#6 Pranie na mróz

Snowy laundry

Pisałam Wam ostatnio cały artykuł o suszeniu prania w czasie mrozu. To naprawdę skuteczne, a zapach tkanin po czymś takim nie ma sobie równych… Więcej przeczytacie tu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować