×

Ten preparat sprawi, że na szybach w aucie już nigdy nie będzie smug

Dowiedz się jak wyczyścić wycieraczki w samochodzie i uniknąć pojawiania się brzydkich smug na przedniej szybie. To prostsze niż Ci się wydaje.

W pośpiechu wsiadasz do auta, włączasz wycieraczki i nagle zauważasz, że cała przednia szyba wcale nie zrobiła się czystsza. Wręcz przeciwnie, przed oczami masz brzydko wyglądające smugi, które znacznie ograniczają pole widzenia. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim dobrze wyczyść wycieraczki, bo to one są tutaj głównym winowajcom.

jak wyczyścić wycieraczki
Jak wyczyścić wycieraczki, fot. Freepik

Jak zadbać o wycieraczki samochodowe?

Najpierw weź niezwodny preparat WD-40 i zaaplikuj go na ściereczkę. Następnie przetrzyj nią obie wycieraczki. Zauważysz, że na ścierce zbierze się sporo brudu. To właśnie on rozmazywał się na szybie Twojego auta i był odpowiedzialny za brzydkie smugi. Wycieraczki czyść regularnie, ale zawsze mieć w aucie dobrą widoczność.

Jak wyczyścić wycieraczki
Jak wyczyścić wycieraczki? Fot. genialne.pl

Do czego jeszcze wykorzystać WD-40?

  • Preparatem spryskaj parapety zewnętrze. Dzięki temu gołębie nie będą już na nich siadać. Specyfik nie zagraża zdrowiu ptaków, a jedynie odstrasza je jego zapach.
  • Jeżeli nie możesz odkleić etykiet ze słoików, to koniecznie spryskaj szkło WD-40. Dodatkowo pomoże usunąć wszelkiego rodzaju naklejki, którymi dzieci ozdabiają wszelkie powierzchnie.
  • Zimą koniecznie spryskuj WD-40 wszystkie szyby w samochodzie. Dzięki temu śnieg nie będzie się na nich osadzał.
jak wyczyścić wycieraczki
Jak wyczyścić wycieraczki, fot. Freepik
  • Na drzwiach kabiny prysznicowej po każdej kąpieli pojawiają się ślady po kropelkach wody. Rozwiązaniem problemu jest WD-40. Spryskaj nim drzwi i dobrze wypoleruj. Dzięki temu woda przestanie na nich osiadać.
  • Co ciekawe WD-40 pomoże Ci także usunąć gumę do żucia, która przykleiła się do włosów, dywanu czy innej powierzchni.
  • Czasami podczas mroźnej nocy zamki w samochodzie potrafią zamarznąć. W tym przypadku również pomoże WD-40. Spryskaj nim zamki i odczekaj chwilę. Lód szybko ustąpi.

Zawsze pamiętaj o tym po zmianie opon na zimowe. Mało kto wie, a to bardzo ważne

Zobacz inne triki z autem w naszym filmiku poniżej:

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Może Cię zainteresować

zamknij