×
Wirtualna Polska

Wsyp do ziemi pod tuje co dwa tygodnie. Szybko się zazielenią i wzmocnią

Czy wiesz, czym nawozić tuje, aby rosły bujnie i prezentowały się wyjątkowo dekoracyjnie? Odżywkę możesz zrobić samodzielnie z produktów, które masz w kuchennej szafce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tuje to królowe polskich podwórek. Stały się bardzo popularnymi roślinami, które wiele osób wykorzystuje w formie żywopłotu. Wszystko dlatego,  że osiągają spore rozmiary, można je formować i pozwalają skutecznie odgrodzić się od podwórka sąsiadów. Ich uprawa nie jest problematyczna, ale tuje, jak każde chyba rośliny, także potrzebują nawożenia. Dzięki temu ich kondycja bardzo się poprawi.

Czym nawozić tuje?

Nie musisz kupować nawozów w sklepach ogrodniczych. Otwórz swoją szafkę w kuchni i wyjmij z niej kawę. Fusy to doskonała odżywka. Ona lekko zakwasi glebę i sprawi, że tuje nie będą szybko żółkły i staną się gęste oraz bujne. Jak przygotować kawowy nawóz? Są na to dwa patenty. Jedną łyżkę kawy z fusami rozpuść w jednym litrze przegotowanej wody. Następnie tak przygotowaną mieszanką podlewaj swoje krzaczki raz w miesiącu. Jeżeli Twoje rośliny trochę zmarniały i nie prezentują się dobrze, to możesz stosować odżywkę nawet co dwa tygodnie. Drugi sposób jest jeszcze prostszy. Fusy rozsyp wokół krzaczków. Później podlej je jak zwykle. Woda sprawi, że kawa wsiąknie w glebę i dobrze zasili tuje. Musisz wiedzieć, że znacznie więcej składników odżywczych ma świeżo zmielona kawa. Jeśli masz możliwości, aby ją przygotować, to zdecydowanie jest lepszym wyborem podczas nawożenia roślin.

czym nawozić tuje, fot. gettyimages

czym nawozić tuje, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Rolnik zdradził, dlaczego ogórki są pakowane w folię. Powód jest obrzydliwy!

Co lubią tuje?

Ozdobne krzaczki mają swoje wymagania. Lubią miejsca lekko ocienione oraz słoneczne. Nie sadź ich w tych częściach ogrodu, gdzie panuje całkowity cień. Wówczas będą rozwijały się słabo i nie urosną zbyt dużo. Musisz też wiedzieć, że bardzo źle znoszą przesadzanie.  W związku z tym trzeba od razu posadzić je w miejscu, gdzie zostaną już na stałe. Tuje preferują glebę żyzną, przepuszczalną, próchniczą. Natomiast źle rosną w ziemi jałowej oraz suchej. Musisz mieć to wszystko na uwadze, jeżeli chcesz, aby zadomowiły się w Twoim ogrodzie.

czym nawozić tuje, fot. gettyimages

czym nawozić tuje, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz też: Tani i naturalny nawóz do tui. Rosną szybciej, są bardzo gęste i mają głęboki kolor

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować