×

Moja babcia zawsze na wiosnę pryska balkon tą miksturą. Gołębie omijają go z daleka

Gołębie na parapecie lub balkonie potrafią być prawdziwym utrapieniem. Uwielbiają na nich przesiadywać i ciężko się ich stamtąd pozbyć. Co zatem zrobić, aby odstraszyć gołębie z balkonu lub parapetu? Mamy na to domowy sposób, którym skutecznie się ich pozbędziesz.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Wizyty tych ptaków najczęściej kończą się ubrudzeniem całego balkonu. Nie jest to przyjemny widok, a czyszczenie pozostawionego po nich bałaganu wzbudza wręcz niesmak. Nic dziwnego, że każdy posiadacz balkonu szuka sposobu, aby skutecznie się ich pozbyć. Jeśli zauważysz na swoim balkonie lub parapecie ich gniazdo, możesz bez obaw je usunąć. Nie zostaniesz za to ukarany. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w gnieździe są jaja i wykluły się młode. Wtedy niszczenie takich gniazd jest zabronione i najlepiej jest zgłosić to do odpowiednich służb lub spółdzielni.

domowe sposoby na gołębie
domowe sposoby na gołębie, fot. Freepik.com

 

Gołębie na balkonie, co robić?

Jest wiele metod na odstraszanie gołębi. Wśród najczęściej stosowanych i polecanych znajdują się:

  • taśmy holograficzne,
  • gadżety emitujące odgłosy ptaków drapieżnych,
  • siatki osłaniające cały balkon,
  • latawce w kształcie ptaków,
  • wiatraczki, dzwoneczki lub inne połyskujące oraz szeleszczące na wietrze gadżety,
  • figurki ptaków drapieżnych.
domowe sposoby na gołębie
domowe sposoby na gołębie, fot. Freepik.com

Domowe sposoby na gołębie

Jeśli zastanawiasz się, jak odstraszyć gołębie specyfikiem, mamy przepis na domowe preparaty. Po ich zastosowaniu gołębie na balkonie nie będą się już pojawiać. Pomocny będzie Ci preparat WD-40. Spryskaj nim balkon, poręcz, parapet oraz każde inne miejsce, gdzie przesiadują gołębie. Po jego zastosowaniu nie zobaczysz ich już więcej tak szybko.

Gołębie nie lubią też innych zapachów. Dlatego, jeśli chcesz się ich pozbyć, zastosuj mieszankę wody z octem i spryskaj nią parapet i balkon. Możesz dodać do niej chili lub pieprz, to dodatkowo wzmocni zapach i odstraszy niechcianych gości.

Zobacz też: Wsyp do każdego otworu po nornicach odrobinę tej przyprawy. Całą wiosnę będziesz miał z nimi spokój

Źródła: genialne.pl, genialne.pl, genialne.pl

Może Cię zainteresować