×
Wirtualna Polska

Oto dlaczego w każdym domu powinien stać słoik z kartką

Pułapka na muchy może być skuteczna i humanitarna względem denerwujących owadów. Jeśli chcesz je złapać bez konieczności biegania po całym domu, mamy idealną sztuczkę do zaprezentowania. Wszystko, czego potrzebujesz to owoc i słoik.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Muchy to denerwujące owady, które często wlatują do naszego domu i uprzykrzają nam życie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się natrętnego lokatora, ale większość sprowadza się do zabijania, przez co często robi się bałagan. Co, jeśli da się wyłapać muchy w humanitarny sposób? Sprawdź jak to zrobić!

Pułapka na muchy przy pomocy słoika

Aby przygotować taką łapkę, potrzebujesz kilku rzeczy: słoik z nakrętką, banana oraz kartki papieru. Zacznij od odkręcenia nakrętki i wywiercenia w niej dziury na szerokość małego palca. Jeśli nie masz wiertarki, wybierz słoik z plastikową nakrętką — będzie łatwiej ją przebić np. przy pomocy rozgrzanego gwoździa. Następnie weź owoc, najlepiej banana i pokrój kilka plasterków. Wrzuć je do słoika i zakręć. Ostatnim krokiem jest zrobienie rulonika z papieru tak, by jedna końcówka wchodziła do środka słoika. Sklejamy brzegi taśmą, by kartka się nie rozprostowała. W ten sposób przygotowaliśmy łapkę na muchy, które zwabione zapachem banana wlecą do środka, lecz nie będą w stanie uciec z naczynia. To humanitarny i ciekawy sposób na wykorzystanie domowych rzeczy do walki z owadami. Kiedy wyłapiesz muchy, możesz je wypuścić na zewnątrz.

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. YT/ Smart Fox

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. YT/ Smart Fox

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Wyjmij z kuchennej szafki i rozcieńcz. Zwalczysz stonkę za mniej niż 5 zł

Muszki owocówki zwalczysz inną metodą

Owocowe muszki to kolejny denerwujący insekt, którego ciężko wytępić. Lgną do owoców, jedzenia czy soków i bardzo ciężko się ich pozbyć. Jeśli masz ich dość, zrób pułapkę z octu i folii aluminiowej. Działa na podobnej zasadzie co ta na muchy, gdyż ściąga zapachem i uniemożliwia ucieczkę. Przygotuj miskę, trochę octu i kilka kropel płynu do naczyń, następnie zmieszaj wszystko i nakryj naczynie folią aluminiową. Powierzchnię folii podziuraw długopisem i pozostaw miskę w pobliżu muszek. Będą one wlatywać do wewnątrz, a utrudniona droga wyjścia sprawi, że utopią się w płynie. Ten trik sprawia, że problem eliminuje się sam.

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. Freepik

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Kiedy wróciłam z wakacji, moja pralka brzydko pachniała. Zastosowałam jeden trik i po problemie

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować