×

Kiedy nie mogę się opędzić od much w ogrodzie, robię tę prostą pułapkę

Zmorą wielu zapalonych ogrodników są brzęczące i latające tuż nad głową muchy. Pewna miłośniczka roślin pokazała, jak można w prosty sposób z nimi walczyć. Pomogła szybka w konstrukcji pułapka na muchy w ogrodzie.

Muchy atakują

Podczas pielenia rabatek chyba nie ma nic gorszego, niż stado much krążące uparcie nad głową. Niektóre osobniki są tak zuchwałe, że próbują dostać się do oczu i absolutnie nie zniechęca je ciągłe machanie rękami. Praca w ogrodzie w upał wyciska z nas siódme poty, więc muchy krążą wokół nas bezustannie. Można jednak temu zaradzić.

Sposoby na muchy

Zapach, którego muchy nienawidzą, to zapach wanilii. Jeżeli masz prawdziwy ekstrakt z wanilii, dodaj około 1 łyżki stołowej tego ekstraktu do pustej butelki ze spryskiwaczem i wymieszaj z małą ilością wody tak, aby wanilia nie była zbyt rozcieńczona, bo nie zadziała. Ekstrakt musi być czysty, bez dodatku cukru! Wystarczy się spryskać taki preparatem i muchy będą Cię omijać szerokim łukiem.

Spray odstraszający muchy możesz przygotować też z olejków z mięty pieprzowej, olejku cytronelowego i olejku z trawy cytrynowej.

Rośliny odstraszające muchy

W ogrodzie warto mieć posadzoną bazylię, lawendę, melisę i miętę. Te zioła skutecznie odstraszają muchy. Będzie ich mniej w ogrodzie, w którym nie brakuje właśnie tych ziół.

Pułapka na muchy w ogrodzie

Jeżeli muchy są uciążliwe dla Ciebie tylko wtedy, kiedy pracujesz, zrób pułapkę na nie. Wykorzystaj prosty trik!

Wybierz jeden ze swoich kapeluszy, czy inne nakrycie głowy, które nosisz w ogrodzie i rondo owiń dobrym oraz lubianym przez muchy lepem. Uzbrojony w taki gadżet możesz iść do ogrodu. Wreszcie będziesz mógł spokojnie pracować, ponieważ wszystkie hałasujące owady przykleją się oczywiście do lepu. Z taką pułapką żadna czarna, złośliwa mucha nie wygra 😉 Cóż za prosty i genialny patent!

pułapka na muchy
Maia Bujaidze/facebook

Pułapka na muchy sprawdza się znakomicie. Przekonaj się jak zrobić naturalny oprysk na kleszcze. Pomoże on każdemu ogrodnikowi pozbyć się tych groźnych owadów.

Źródła: diply.com

Może Cię zainteresować

zamknij