×
Wirtualna Polska

Rześki zapach tego owocu pomoże uporać się z bardzo nieprzyjemnym domowym kłopotem

Szczury potrafią żerować w piwnicach, na strychach, w spiżarniach i kuchniach, gdzie wyrządzają niemałe szkody. Widok małego gryzonia przebiegającego po podłodze jakiegoś pokoju nie jest niczym przyjemnym. Pokażemy ci, jak odstraszyć szczury za pomocą czegoś tak prostego jak kawałek cytryny.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Szczury to bardzo inteligentne stworzenia i potrafią przedostać się do naszego domu przez najmniejszą szczelinę. Walka z nimi często nie jest łatwa — zwłaszcza, gdy już się gdzieś zalegną. Są jednak skuteczne metody na ich odstraszenie. Szkodniki będą trzymały się z daleka.

Jakie szkody mogą wyrządzić szczury? Czy są niebezpieczne dla zdrowia?

Wielu ludziom wydaje się, że największym problemem w przypadku szczurów jest to, że potrafią (i zdecydowanie lubią)  przegryzać różne kable. Poza tym zostawiają ślady swoich zębów praktycznie na wszystkim — począwszy od mebli, aż po tapety i na rurach skończywszy. Jednak największy kłopot ze szczurami w domu wcale nie na tym polega. Najpoważniejszym zagrożeniem są tak naprawdę ich odchody. Niestety poprzez wydalanie często roznoszą różne bakterie i zarazki, a mogą być nosicielami wielu poważnych chorób, w tym m.in. salmonellozy, wścieklizny, włośnicy, tasiemczycy, dżumy, tularemii i dura brzusznego. Nie możesz więc lekceważyć ich obecności w swoim domu. Jak tylko je zauważysz, podejmij jakieś działania zapobiegawcze, bo inaczej narazisz zdrowie swoje i swoich bliskich.

jak odstraszyć szczury z domu, fot. gettyimages

jak odstraszyć szczury z domu, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Zamiast wyrzucić, rozsyp na trawniku. To idealny nawóz i odstraszacz szkodników

Jak odstraszyć szczury z domu? Użyj kawałka cytryny

Jednym z najprostszych sposobów na odstraszenie szczurów jest wykorzystanie cytryny. Wystarczy, że przekroisz ją na połówki lub ćwiartki i ułożysz w różnych zakamarkach, w których szczury lubią się pojawiać i żerować. Co ciekawe, im bardziej będzie ona spleśniała, tym lepszy da efekt, bo będzie wydzielać mocniejszy zapach. Ten zaś będzie zupełnie nieznośny i irytujący dla tych niechcianych (i szkodliwych!) lokatorów. Cytryna działa też równie dobrze na myszy. Jeśli chcesz wypróbować czegoś innego, to możemy ci polecić kocią sierść oraz smary i oleje (tu także chodzi o zapach, nie musisz z nimi nic więcej robić).

jak odstraszyć szczury, fot. gettyimages

jak odstraszyć szczury, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Brat pracuje w lesie i po wielu testach stosuje jedną rzecz na kleszcze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować