×
Wirtualna Polska

Ręcznik pod drzwiami przychodzi z odsieczą. Oto dlaczego coraz więcej osób go tam układa

Zwykły ręcznik może uratować ci życie, gdy nocujesz poza domem. Wystarczy ułożyć go na podłodze, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem. Wyjaśniamy, dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Hotelowe triki przydają się w różnych sytuacjach. Niektóre pozwalają poprawić higienę, a inne uniknąć włamania. Jest również prosta sztuczka z ręcznikiem pod drzwiami, która ma przynajmniej kilka zastosowań. Najważniejsze jest takie, że może uratować ci życie w sytuacji kryzysowej.

Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi?

Powodów, by układać ręcznik pod drzwiami pokoju hotelowego, jest kilka. Ta sztuczka szczególnie przydaje się osobom, które potrzebują całkowitej ciszy i ciemności, by zasnąć. Przez szparę pod drzwiami do pokoju przez cały czas sączy się światło (które w częściach wspólnych obiektu nigdy nie gaśnie), głośniej słychać też przez nią kroki i rozmowy osób chodzących po korytarzu. Ręcznik rozwiązuje oba te problemy. Niektórzy uważają, że użycie ręcznika to dobry sposób, by palić w pokoju, nawet gdy jest to zabronione. Nie rekomendujemy jednak tego sposobu, by uniknąć płacenia kary za łamanie regulaminu obiektu. Jeśli chcesz palić w pokoju, wybierz hotel, który na to pozwala. Ręcznik ułóż natomiast pod drzwiami po to, by poprawić swoje bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi? Fot Genialne.pl

Dlaczego warto wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi? Fot Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: To najgorsze, co możesz zrobić z ręcznikami! Sporo ryzykujesz

Jak ręcznik pod drzwiami może poprawić bezpieczeństwo?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, dlaczego należy wkładać ręcznik pod hotelowe drzwi, ten argument z pewnością przekona cię do stosowania tego triku. Ręcznik poprawi twoje bezpieczeństwo, gdy w hotelu dojdzie do pożaru. Takie niebezpieczne sytuacje nie są może zbyt częste, ale warto wiedzieć, jak się w nich zachować. Zdarza się, że regulamin obiektu (znajdziesz go przy drzwiach) zakłada, iż po wybuchu pożaru goście powinni pozostać w pokojach do czasu przybycia ratowników. Jeśli znalazłeś w regulaminie taki zapis, ręcznik pod drzwiami może uratować twoje zdrowie, a nawet życie. Dzięki niemu dym i inne toksyczne substancje nie będą tak łatwo dostawały się do pomieszczenia.

Oto dlaczego należy wkładać ręcznik pod drzwi. Fot. Genialne.pl

Oto dlaczego należy wkładać ręcznik pod drzwi. Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak inaczej użyć ręcznika w hotelu dla bezpieczeństwa?

Innym sprytnym trikiem, który warto zastosować w hotelu, jest zawieszenie ręcznika na klamce na noc. To prosty sposób, by uniknąć włamania. Złodzieje wykorzystują długie druty, które przekładają przez szparę pod drzwiami, by od wewnątrz zwolnić blokadę klamki. Dzięki ręcznikowi ich sztuczka nie ma najmniejszych szans na powodzenie.

 

Zobacz również: Wyjechałam na urlop. Co noc układałam ręcznik na oknie i to mnie uratowało

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować