×
Wirtualna Polska

Gęsia skórka na ciele to ważny znak od Wszechświata! Nie powinieneś go ignorować

Z pozoru jest naturalną reakcją organizmu, ale może być również sygnałem od Wszechświata. Według wierzeń ludowych gęsia skórka na ciele, jeśli pojawia się bez przyczyny, może być formą ważnego komunikatu. Podpowiadamy, jak go odczytać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gęsia skórka najczęściej pojawia się, kiedy jest nam zimno, ale nie zawsze. Zdarza się też, że nie ma żadnego racjonalnego powodu, by na skórze pojawiły się te drobne wypukłości. Jeśli jesteś przesądny, powinieneś odczytać to jako bardzo ważny znak.

Czym jest gęsia skórka na ciele?

Gęsia skórka to tzw. reakcja polimotoryczna organizmu. Od strony biologicznej jej pojawienie się jest wynikiem skurczenia się mięśni, które znajdują się u podstawy mieszków włosowych. Prowadzi to do wyprostowania się włosów (u naszych praprzodków, którzy byli bardziej owłosieni, był to mechanizm ogrzewający ciało). W efekcie na skórze pojawiają się niewielkie uwypuklenia, które przypominają skórę oskubanej gęsi (stąd nazwa tego zjawiska). Zwykle gęsia skórka pojawia się, kiedy jest nam zimno. Zdarza się również, że organizm wytwarza ją w reakcji na silne emocje, np. wzruszenie lub strach. U niektórych osób gęsia skórka bywa reakcją na niektóre zapachy lub dźwięki, a także silne, przyjemne wspomnienia. Można ją zauważyć na każdej owłosionej partii ciała.

Gęsia skórka na ciele może być znakiem od Wszechświata. Fot. Gettyimages

Gęsia skórka na ciele może być znakiem od Wszechświata. Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Jeśli widzisz ten subtelny znak, Anioł Stróż jest blisko. Zwróć uwagę i reaguj!

Co oznacza gęsia skórka na ciele w wierzeniach ludowych?

Zdarza się jednak, że gęsia skórka pojawia się dosłownie znikąd. Nie jest zimno, nie odczuwasz żadnych skrajnych emocji, nie ma wokół żadnych zapachów ani dźwięków, które mogłyby wywołać reakcję polimotoryczną. Osoby, które wierzą w ludowe przesądy, mają proste wytłumaczenie tej sytuacji. Zgodnie z dawnymi wierzeniami pojawienie się na krótką chwilę gęsiej skórki jest znakiem od Wszechświata. Zjawisko to ma być sygnałem, że ktoś o nas myśli. Silna reakcja organizmu ma wskazać nam, że bliska osoba próbuje ściągnąć nas myślami. Niektórzy interpretują gęsią skórkę jako sygnał, że wpadliśmy komuś w oko. Jeśli jesteś przesądny, nie powinieneś ignorować tego znaku. Zastanów się, kto może wysyłać ten sygnał i skontaktuj się z tą osobą.

Gęsia skórka na ciele czasem pojawia się znikąd. Fot. Gettyimages

Gęsia skórka na ciele czasem pojawia się znikąd. Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jakie są inne znaki tego, że ktoś o nas myśli?

Jak wierzą osoby przywiązujące uwagę do „znaków z góry”, gęsia skórka na ciele to tylko jeden z wielu komunikatów, które może nam wysłać Wszechświat, by dać nam znać, że ktoś intensywnie o nas myśli. Tak samo powinniśmy odczytać odczucie delikatnego podmuchu na skórze w bezwietrzny dzień. Do znaków świadczących o tym, że gościmy w czyichś myślach należą również: przypadkowe rozwiązanie się sznurówki (ale tylko w lewym bucie) oraz zobaczenie pająka w chwili, gdy myślimy o bliskiej nam osobie.

Zobacz również: Gdy motyl usiądzie na tobie, to jest to znak. Wybrał cię nie bez powodu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować